Založ si blog

Bulvarizácia politiky

Výsledky parlamentných volieb potvrdili nezvratný vývoj slovenskej politiky. Tá sa stala obrazom skazeného spravodajstva médií hlavného prúdu, ktorý je charakteristický tromi S – sex, slzy, sadizmus. Správy natočené v niektorom z týchto motívov sú zárukou predaja a tým pádom ziskov. Normálne objektívne správy, bežné informácie, užitočné rady, spravodajstvo postavené na faktoch nie sú marketingovo atraktívne a nepriťahujú potrebnú pozornosť divákov. Celá spoločnosť skĺzla do bulvárnosti, povrchnosti a túžbe po senzáciách.

Najjagavejším príkladom politikov, ktorí ponúkajú permanentnú bulvárnosť sú Matovič a Kollár. Matovič zásobuje verejnosť pravidelnými hereckými a teatrálnymi výstupmi či už v Národnej rade SR alebo na uliciach, dokonca aj zahraničných (tzv. počiatkova vila v Cannes). Určite si pamätáme na jeho „divadelné schopnosti“ keď vysypal injekčné striekačky na poslanca Poliačika, keď doviezol falošné bankovky pred rečnícky pult v parlamente, alebo sa handrkoval s figurínou politického rivala a na mnohé iné „matovičoviny“.   Multiotecko Kollár zase boduje svojim háremom „zlatokopiek“, ktorý sa neustále rozrastá a prirodzene púta pozornosť všetkých bulvárnych médií. Tie nám prinášajú „životne dôležité“ informácie  o tom, s ktorou je práve na dovolenke, s ktorou čaká dieťa alebo ako sa vzorne stará o ich živobytie. Jednoducho jedna nekonečná primitívna americká telenovela, ktorá sa dobre predáva.

Výsledkom dlhodobej bulvarizácie spoločnosti je, že si namiesto zodpovedne spravovaného štátu serióznymi a čestnými politikmi vo voľbách vyberáme politických komediantov s najbulvárnejšími činmi. Uvedomujeme si vôbec dopady takejto politiky na zdravie našej spoločnosti? Posledné voľby opäť ukázali, že NIE.

Zabíja len koronavírus?

21.03.2020

Pandémia koronavírusu v plnej nahote odhaľuje pomery v zdravotníctve nielen na Slovensku. Ako je to možné, že najvyspelejšie štáty sveta ako Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia alebo aj Taliansko nedokážu ošetriť a liečiť svojich občanov s akútnymi ťažkosťami? Zatiaľ hovoríme spolu o niekoľkých tisíckach pacientov, ktorí potrebujú byť na prístrojoch a mať [...]

Liberálna chobotnica

24.02.2020

Dlhodobo sme svedkami skrytého nebezpečného plánu prebratia moci v našom štáte liberálnymi hráčmi a ich prisluhovačmi. Akože „nové“ progresívne a ultraliberálne politické strany, mainstreamové média ovládané oligarchiou, rafinovaná sieť zahraničných mimovládok a „nadstranícka“ progresívna prezidentka konajú podozrivo vzácne v zhode. Ako náhle aj príde [...]

Ultra-liberálna demokracia je aj o pyžamovej žúrke v NR SR

21.02.2020

Národná Rada Slovenskej republiky je náš jediný ustavodarný a zákonodarný orgán. Ako volený orgán reprezentuje suverenitu štátu a ľudu. Zohráva dôležitú úlohu pri budovaní Slovenskej republiky ako moderného a demokratického štátu. Máme pár dní do najdôležitejších parlamentných volieb od vzniku samostatnej republiky a s hrôzou sledujem ako sa z Národnej Rady [...]

25-5-2020

Dážď kropil Slovensko, bude to pokračovať?

24.05.2020 20:44

Víkend sa vyznačoval premenlivým počasím, čím náš privíta ďalší týždeň? Budú potrebné dáždniky alebo slnečníky?

Boris Kollár

Kollár by bral Podmanického, Raši stojí za Pellegrinim

24.05.2020 19:27

Boris Kollár považuje poslanca Jána Podmanického, ktorý odišiel zo Smeru, za slušného človeka s veľkou podporu na Kysuciach a Orave.

Bratislava Rakúsko Berg hranica karanténa

S aplikáciou eKaranténa možno prejsť cez ďalšie hraničné priechody

24.05.2020 17:48

Testovaciu prevádzku eKarantény spustili aj na slovensko-českom priechode Drietoma - Starý Hrozenkov a slovensko-rakúskom Jarovce - Kitsee.

bicykel, hostinec, krčma, alkohol, cyklista

Policajti chytili cyklistu s 3,25 promile alkoholu v krvi

24.05.2020 16:23

V Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom namerali policajti cyklistovi 3,25 promile alkoholu.

Peter Oremus

Pravdu pochopia len tí, čo sa jej neboja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 44941x
Priemerná čítanosť článkov: 4494x

Autor blogu

Kategórie