Založ si blog

Príhovor z Nitry, matky slovenských miest.

Vážené Slovenky, Slováci, drahí Nitrančania,

práve Mesto Nitra je miesto kde sa to celé začalo, miesto kde sa začala písať história nášho slovenského národa.

Národa, ktorý ukázal v kritických momentoch svoju veľkosť a získal si rešpekt a uznanie v celom svete. Trvalo nám však stáročia kým sme sa dopracovali k vlastnému štátu. Nebolo to samozrejme zadarmo, pretože nič nie je v živote zadarmo!!!  Naši národní velikáni museli priniesť obrovské osobné obety, mnohí z nich dokonca položili svoj vlastný život, aby sme ako národ nezanikli, aby sme mali svoj vlastný štát.

Dnes stojíme opäť na križovatke dejín. Dnes opätovne musíme ukázať ako národ svoju veľkosť, svoju silu a odvahu.

Pretože Liberálni architekti tzv. nového európskeho a svetového poriadku nechcú suverénne národné štáty, oni nechcú usporiadané rodiny, oni nechcú chrániť našu kultúru, naše tradície. To je podľa nich prežitok. To je niečo zastaralé, to je niečo spiatočnícke.

Na oplátku nám ponúkajú podľa nich nové „progresívne veci“:  legalizáciu drog, registrované partnerstvá, adopcie zdravých detí pármi rovnakého pohlavia, LGBTI agendu, prílev zahraničných migrantov, riadenie nášho štátu mimovládnymi organizáciami dotovanými zo zahraničia. Ponúkajú nám občianstvo európske, dokonca blúznia o svetoobčianstve. Len aby sme ďalej odovzdali právomoci do Bruselu alebo do Washingtonu.

Spochybňujú našich národných buditeľov Štúra, Hurbana, Hodžu, Hlinku atď. Vlastenectvo a lokalpatriotizmus považujú za najtrápnejšie veci !!!

Títo liberálni fanatici zapredávajú náš štát, náš národ. To sú holé fakty. Vidíme to a zažívame na vlastnej koži každý deň, ako náhle nezdieľate ich názor tak ste extrémista alebo fašista . ( Toto je tá ich liberálna demokracia)

Pýtam sa Vás: Chceme odovzdať kľúče od našej domoviny takýmto judášom, takýmto zapredancom? Chceme sa stať cudzincami vo vlastnom štáte?

Dovolím si povedať, že v týchto parlamentných voľbách pôjde o suverenitu nášho štátu, pôjde o existenciu a svojbytnosť nášho slovenského národa. Ja sa nebojím povedať, že som vlastenec a milujem svoj slovenský národ.

 

Ďakujem za prečítanie.

Peter Oremus

Zabíja len koronavírus?

21.03.2020

Pandémia koronavírusu v plnej nahote odhaľuje pomery v zdravotníctve nielen na Slovensku. Ako je to možné, že najvyspelejšie štáty sveta ako Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia alebo aj Taliansko nedokážu ošetriť a liečiť svojich občanov s akútnymi ťažkosťami? Zatiaľ hovoríme spolu o niekoľkých tisíckach pacientov, ktorí potrebujú byť na prístrojoch a mať [...]

Bulvarizácia politiky

12.03.2020

Výsledky parlamentných volieb potvrdili nezvratný vývoj slovenskej politiky. Tá sa stala obrazom skazeného spravodajstva médií hlavného prúdu, ktorý je charakteristický tromi S – sex, slzy, sadizmus. Správy natočené v niektorom z týchto motívov sú zárukou predaja a tým pádom ziskov. Normálne objektívne správy, bežné informácie, užitočné rady, spravodajstvo [...]

Liberálna chobotnica

24.02.2020

Dlhodobo sme svedkami skrytého nebezpečného plánu prebratia moci v našom štáte liberálnymi hráčmi a ich prisluhovačmi. Akože „nové“ progresívne a ultraliberálne politické strany, mainstreamové média ovládané oligarchiou, rafinovaná sieť zahraničných mimovládok a „nadstranícka“ progresívna prezidentka konajú podozrivo vzácne v zhode. Ako náhle aj príde [...]

koronavírus, Čína

ONLINE: Trump chce obnoviť ekonomiku s rachotom, ešte si dlho počká

09.04.2020 05:45

Donald Trump chce americkú ekonomiku dostať do chodu s "veľkým rachotom", ale až keď začnú klesať počty úmrtí na kornavírus.

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčové, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Peter Oremus

Pravdu pochopia len tí, čo sa jej neboja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 43842x
Priemerná čítanosť článkov: 4384x

Autor blogu

Kategórie