Založ si blog

RÓMOVIA – „CHRÁNENÝ DRUH“?

Posledné rokovanie mestského zastupiteľstva v Nitre zase prinieslo názornú ukážku osobitého pohľadu na riešenie rómskej otázky. Liberálni aktivisti na čele s primátorom Hattasom (č.10 na kandidátke Kiskovej strany Za ľudí) okamžite znervózneli a išli do vývrtky keď opoziční poslanci kritizovali nesystémové kroky pri riešení rómskej otázky v meste Nitra. Prezentované názory opozičných poslancov dotknutý primátor označil ako niečo neslýchané, hrubé vyjadrenia cez čiaru a odkázal, že väčšinové obyvateľstvo sa musí prispôsobiť a naučiť s Rómami žiť.

Čítate dobre, takmer 20 rokov na Slovensku liberálni aktivisti a tretí sektor riešia rómsku otázku na Slovensku bez zjavného zlepšenia a situácia je dokonca horšia ako v 90-tych rokoch 20.storočia.  Tretí sektor cez svoje neziskovky, mimovládne organizácie a občianske združenia zhltol už desiatky miliónov eúr a výsledok ich práce je čistá katastrofa a hanba. Väčšina Rómov stratila pracovné návyky a každý mesiac si idú s úsmevom akože po „výplatu“ za nič nerobenie. Táto ich „výplata“ je častokrát vyššia ako skutočná výplata bežných pracujúcich občanov. Keď to takto poviete, tak ste okamžite médiami a slniečkármi označení za extrémistov a fašistov. Štátne orgány sú tretím sektorom často obviňované z diskriminácie a zneužívania svojich právomocí pokiaľ zasiahnu proti neprispôsobivým Rómom po spáchaní trestných činov.

Najnovšie zistenia dokonca aj mne vyrazili dych. Rómske deti ak navštevujú celý mesiac školu bez vymeškania tak sú odmenené 17 eurami za daný mesiac. Áno, oni ešte od štátu dostanú peniaze, že sa vôbec unúvajú chodiť do školy! A čerešničkou na torte je Akčný plán pod Ministerstvom vnútra SR  s alokáciou 105 miliónov eúr na vysporiadanie čiernych stavieb a nehnuteľností rómskych a marginalizovaných skupín. Ideme im za obrovské peniaze zlegalizovať osady a stavby, ktoré postavili bez stavebných povolení a v rozpore s platnými zákonmi.

Toto sa už ani nedá nazvať pozitívnou diskrimináciou ale ochranou, dokonca až hýčkaním „ohrozeného druhu“.

Ďakujem za prečítanie.
Peter Oremus

Zabíja len koronavírus?

21.03.2020

Pandémia koronavírusu v plnej nahote odhaľuje pomery v zdravotníctve nielen na Slovensku. Ako je to možné, že najvyspelejšie štáty sveta ako Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia alebo aj Taliansko nedokážu ošetriť a liečiť svojich občanov s akútnymi ťažkosťami? Zatiaľ hovoríme spolu o niekoľkých tisíckach pacientov, ktorí potrebujú byť na prístrojoch a mať [...]

Bulvarizácia politiky

12.03.2020

Výsledky parlamentných volieb potvrdili nezvratný vývoj slovenskej politiky. Tá sa stala obrazom skazeného spravodajstva médií hlavného prúdu, ktorý je charakteristický tromi S – sex, slzy, sadizmus. Správy natočené v niektorom z týchto motívov sú zárukou predaja a tým pádom ziskov. Normálne objektívne správy, bežné informácie, užitočné rady, spravodajstvo [...]

Liberálna chobotnica

24.02.2020

Dlhodobo sme svedkami skrytého nebezpečného plánu prebratia moci v našom štáte liberálnymi hráčmi a ich prisluhovačmi. Akože „nové“ progresívne a ultraliberálne politické strany, mainstreamové média ovládané oligarchiou, rafinovaná sieť zahraničných mimovládok a „nadstranícka“ progresívna prezidentka konajú podozrivo vzácne v zhode. Ako náhle aj príde [...]

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčové, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Lietadlová loď Roosevelt

Záchranca námorníkov zo zamorenej lietadlovej lode potopil ministra

08.04.2020 22:06

Kapitán jadrovej lietadlovej lode i americký minister vojenského námorníctva zaplatili za reakciu na zamorenie obrieho plavidla koronavírusom svojim postom.

Peter Oremus

Pravdu pochopia len tí, čo sa jej neboja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 43840x
Priemerná čítanosť článkov: 4384x

Autor blogu

Kategórie