Založ si blog

Ultra-liberálna demokracia je aj o pyžamovej žúrke v NR SR

Národná Rada Slovenskej republiky je náš jediný ustavodarný a zákonodarný orgán. Ako volený orgán reprezentuje suverenitu štátu a ľudu. Zohráva dôležitú úlohu pri budovaní Slovenskej republiky ako moderného a demokratického štátu.

Máme pár dní do najdôležitejších parlamentných volieb od vzniku samostatnej republiky a s hrôzou sledujem ako sa z Národnej Rady Slovenskej republiky stalo javisko, v ktorom prebieha nechutná predvolebná kortešačka. Tí, skazení politici sa práve teraz snažia „kúpiť“ si voličov sociálnym balíčkom z našich spoločných peňazí, hoci vládli 4 roky. Tí, progresívni „nadľudia“ zase extrémnym spôsobom lámu demokraciu a rokovací poriadok v Národnej Rade, len aby mediálne zaujali.  Ultraliberálne zoskupenie PS/SPOLU na čele s potápajúcim sa duom Beblavý & Truban skúša praktiky najväčšieho „cirkusanta“ v histórii samostatnosti I. Matoviča. Za tých 30 rokov našej demokracie sme zažili rôzne prejavy nesúhlasu v parlamentnom pléne, napr. verbálne osočovanie, vulgarizmy, prejavy pod vplyvom alkoholu, fyzické násilie a aj veľa estrádnych kúskov v podaní už spomínaného I. Matoviča. Dokonca už prišlo aj k fyzickej blokáde rečníckeho pultu a samotného rokovania parlamentu. Tí, čo najviac vykrikujú o ochrane demokracie, čo sa chvália svojim „dobrom“, tak tí našu Národnú Radu svojim konaním pošliapali a pošpinili najviac. Toto ultra – liberálne zoskupenie v rámci svojej snahy dostať sa k moci predviedlo už veľa nebezpečných alebo tragikomických kúskov. Podvodná manipulácia prieskumov verejnej mienky, zostavovanie tieňovej vlády s 5 premiérmi, falošná národná hrdosť, narúšanie mítingov iných legitímnych politických strán, pokusy o útoky pod falošnou vlajkou, pokusy vyvolať násilný stret medzi obyvateľstvom ako aj otravná door-to-door kampaň v šmolkovských kostýmoch. Snahy o mobilizáciu a burcovanie prevažne mladšej generácie, vrátane tých čo ešte nemôžu voliť, náramne pripomína scenáre farebných revolúcií. Zatiaľ posledný kúsok, čo národu predviedli, bol síce hrubým porušením základov demokracie a zneuctenie nášho základného štátotvorného orgánu, ale zároveň to bol ten najdetinskejší prejav duševnej nezrelosti tejto bandy dospelých pubertiakov, ktorí sa donedávna ešte tvárili, že idú vyhrať voľby a ovládnuť krajinu. Týmto počinom dokázali akurát tak, že sú to „veľké rozmaznané deti“, ktorým keď sa niečo nedarí, tak začnú trucovať a trieskať sa o zem. Ukončenie tohto detského trucu môžeme zodpovedne prisúdiť hanbe, ktorú si pred národom urobili hlavne v osobe pána poslanca Poliačika, ktorý celému národu predviedol, ako ultraliberáli vnímajú našu národnú identitu a čo to je progresívna politická kultúra. Čo bude ďalšie, pán Poliačik? Verejne zapálite zástavu Slovenskej republiky?

Ďakujem za prečítanie.

Peter Oremus

Zabíja len koronavírus?

21.03.2020

Pandémia koronavírusu v plnej nahote odhaľuje pomery v zdravotníctve nielen na Slovensku. Ako je to možné, že najvyspelejšie štáty sveta ako Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia alebo aj Taliansko nedokážu ošetriť a liečiť svojich občanov s akútnymi ťažkosťami? Zatiaľ hovoríme spolu o niekoľkých tisíckach pacientov, ktorí potrebujú byť na prístrojoch a mať [...]

Bulvarizácia politiky

12.03.2020

Výsledky parlamentných volieb potvrdili nezvratný vývoj slovenskej politiky. Tá sa stala obrazom skazeného spravodajstva médií hlavného prúdu, ktorý je charakteristický tromi S – sex, slzy, sadizmus. Správy natočené v niektorom z týchto motívov sú zárukou predaja a tým pádom ziskov. Normálne objektívne správy, bežné informácie, užitočné rady, spravodajstvo [...]

Liberálna chobotnica

24.02.2020

Dlhodobo sme svedkami skrytého nebezpečného plánu prebratia moci v našom štáte liberálnymi hráčmi a ich prisluhovačmi. Akože „nové“ progresívne a ultraliberálne politické strany, mainstreamové média ovládané oligarchiou, rafinovaná sieť zahraničných mimovládok a „nadstranícka“ progresívna prezidentka konajú podozrivo vzácne v zhode. Ako náhle aj príde [...]

koronavírus, Čína

ONLINE: Trump chce obnoviť ekonomiku s rachotom, ešte si dlho počká

09.04.2020 05:45

Donald Trump chce americkú ekonomiku dostať do chodu s "veľkým rachotom", ale až keď začnú klesať počty úmrtí na kornavírus.

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčové, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Peter Oremus

Pravdu pochopia len tí, čo sa jej neboja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 43841x
Priemerná čítanosť článkov: 4384x

Autor blogu

Kategórie